مرجان رحیمی- محاسبات ذهنی ریاضی با چرتکه

 
یک ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره ( میانگین امتیاز : ۴.۲۵ از ۵ ، تعداد رای‌دهندگان ۴)Loading...
چرتکه (Abacus)‌ یک ابزار محاسبه ساده است که علی‌رغم قدیمی بودن، هنوز در سراسر جهان از آن استفاده می‌شود. این وسیله برای هر کسی که می‌خواهد اصول محاسبات را بیاموزد مفید است. امروزه با پی بردن به نقش چرتکه در آموزش محاسبات به کودکان و حتی نوجوانان، و پرورش ذهنی آنان، آموزش چرتکه گسترش یافته است. تحقیقات نشان می‌دهد آموزش چرتکه موجب، تقویت و پرورش هوش منطقی و هیجانی، مهارت‌های تحلیلی و منطقی، افزایش اعتماد به نفس، حافظه دیداری و شنیداری، تقویت و پرورش مدیریت زمان، دقت و تمرکز، خودکارآمدی، ایجاد توانایی حل مسئله، الگویابی و الگوسازی می‌شود، در تصویرسازی‌های ذهنی، مهارت‌های ریاضی و شناخت راهبردهای حل مسئله ریاضی موثر است و استفاده از چرتکه در آموزش محاسبات ذهنی قادر است تا ناتوانی یادگیری درس ریاضی را بهبود بخشد، بیشترین تاثیری که رویکرد آموزش محاسبه ذهنی بر فراگیران خود می‌گذارد، مربوط به جنبه‌های شناختی است و در این میان «دقت و تمرکز» بیشترین تاثیر آموزش محاسبه ذهنی با چرتکه شناخته می‌شود.

سامانه «تدریس خصوصی شهرآموخت» این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا به صورت آنلاین و خصوصی، دوره آموزشی مدنظر خود را خریداری کنید. در این سامانه برترین اساتید شبکه آموزش فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ پایتخت به تدریس می‌پردازند و امکانی فراهم شده است تا به مقایسه روش و تکنیک‌های تدریس و میزان شهریه، مدرس مدّ نظر خود را انتخاب کنید.

محاسبات ذهنی ریاضی با چرتکه سطح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته در سامانه تدریس خصوصی شهرآموخت توسط سرکار خانم رحیمی آموزش داده می‌شود. این دوره آموزشی به صورت خصوصی و آنلاین برگزار می‌شود.
فراگیران با توجه به نیاز آموزشی خود می‌توانند یک یا هر تعداد جلسه خود را انتخاب کنند. زمان هر جلسه 60 دقیقه با شهریه 800/000 ریال به ازاء هر جلسه است. موضوعات آموزشی این جلسات به درخواست فراگیر و با نظر استاد مطابق با سرفصل‌های آموزش محاسبات ذهنی ریاضی با چرتکه سطح مقدماتی، متوسطه و پیشرفته انتخاب می‌شود.

نکات مهم

– لازم به ذکر است که در پایان جلسات دوره آموزشی با توجه به نیاز و درخواست هنرجو و با نظر مدرس، گواهینامه معتبر متناسب با ساعات آموزشی گذرانده شده به هنرجویان اعطاء می‌شود.

– جهت شرکت در دوره‌های آنلاین، دسترسی به اینترنت پرسرعت و داشتن یک دستگاه موبایل هوشمند کافی است.

– پس از ثبت‌نام و تکمیل فرایند خرید پیامک تایید خرید ارسال می‌شود و سپس می‌توانید با مراجعه به سایت cityedu.ir و ورود به پنل کاربری خود که در زمان ثبت نام تشکیل داده‌اید اطلاعات و لینک برگزاری کلاس ثبت نام شده خود را مشاهده کنید.

– در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر (روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸ الی ۱۶ و روزهای پنجشنبه ۸ الی ۱۳) با شماره ۹۶۶۵۷۵۰۰-۰۲۱‌ تماس بگیرید.

– با توجه به اینکه امکان تغییر زمان انتخابی شما بعد از تکمیل ثبت نام وجود ندارد، لطفا در زمان خرید در انتخاب روز و ساعت برگزاری کلاس دقت فرمایید.

محتوای دوره آموزشی


سطح مقدماتی

سطح مقدماتی محاسبات ذهنی ریاضی با چرتکه در3 ترم (هر ترم شامل 8 جلسه می‌باشد)، به مدت 24 جلسه 60 دقیقه‌ای به شرح ذیل برگزار می‌شود.

ترم اول: آموزش اعداد از ۰ تا ۳۰
ترم دوم: آموزش جمع و تفریق ساده
ترم سوم: آموزش جمع و تفریق دوست کوچک


سطح متوسطه

سطح متوسطه محاسبات ذهنی ریاضی با چرتکه در3 ترم (هر ترم شامل 8 جلسه می‌باشد)، به مدت 24 جلسه 60 دقیقه‌ای به شرح ذیل برگزار می‌شود.

ترم چهارم: آموزش جمع دوست بزرگ

ترم پنجم: آموزش تفریق دوست بزرگ

ترم ششم: آموزش جمع و تفریق دوست بزرگ ‌


سطح پیشرفته

سطح پیشرفته محاسبات ذهنی ریاضی با چرتکه در5 ترم (هر ترم شامل 8 جلسه می‌باشد)، به مدت 40 جلسه 60 دقیقه‌ای به شرح ذیل برگزار می‌شود.

ترم هفتم: آموزش جدول ضرب

ترم هشتم: آموزش ضرب دو رقم در یک رقم و سه رقم در یک رقم

ترم نهم: آموزش ضرب دو رقم در دو رقم و سه رقم در دو رقم

ترم دهم: آموزش تقسیم دو بر یک رقم و سه بر یک رقم و چهار بر یک رقم

ترم یازدهم: آموزش تقسیم دو بر دو رقم سه بر دو رقم و چهار بر دو رقم

معرفی مدرس

مرجان رحیمی هستم، متولد 1371. دارای مدرک لیسانس مدیریت مالی. سابقه همکاری با موسسات مختلف آموزشی از قبیل موسسه آموزش شهر را دارم و در مراکز فرهنگی هنری شهرداری تهران و فرهنگسراها مشغول به تدریس هستم.

 

نحوه ورود و شرکت در کلاس آنلاین:

 • ۱- برای ورود به کلاس، پس از ثبت نام روی لینک زیر کلیک کنید:
  https://online.shahramookht.ir/ch/kh-ch-ra
 • ۲- کلاس ۱۰ دقیقه قبل از ساعت رزرو، فعال شده و امکان ورود مهیا می‌شود.
 • ۳- نام کاربری و کلمه عبور، شماره موبایل شماست.ثبت نام کنید!
 

Loading...

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی شبکه‌های اجتماعی استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.موارد مورد نیاز علامت گذاری شده اند.*